Member Awards


Sustaining Member of the Year

  • 1990 — Mary Frey Eaton (Mrs. L. W., Jr.)
  • 1990 — Donna Maddox Saurage (Mrs. Norman, III)
  • 1991 — Adele Redditt Williamson (Mrs. W. Floyd, Jr.)
  • 1992 — Winifred Evans Byrd (Mrs. Millard E., Jr.)
  • 1993 — Emily Roberts Robinson (Mrs. Wray Edward)
  • 1994 — Sancy Hawkins McCool (Mrs. E. Edward)
  • 1995 — Judy Farmer Garland* (Mrs. C. L., Jr.)
  • 1996 — Suzanne Wilbert Turner (Mrs. Bert S.)
  • 1997 — Joyce Hoyt Lyford (Mrs. John, IV)
  • 1998 — Merrill Faye Hines Eglin (Mrs. Bridger)
  • 1999 — Judith Johnson Foil (Mrs. Frank F.)
  • 2000 — Mary Kay Collette Brown (Mrs. Terrell)
  • 2001 — Alice Dugas Greer (Mrs. Robert, Jr.)
  • 2002 — Eilleen Murphy Kean (Mrs. R. Gordon, Jr.)
  • 2003 — Louise Peterman Prosser (Mrs. Charles)
  • 2004 — Kathleen Louapre Howell (Mrs. Victor)
  • 2005 — Copper Mills Alvarez (Mrs. Frank)
  • 2006 — Virginia Seale Hopper (Mrs. John)
  • 2007 — Elizabeth “Boo” Fuselier Thomas (Mrs. John)
  • 2008 — Michelle Monlezun Reimsnyder (Mrs. Eric Scott)
  • 2009 — Janet Hillard Pace (Ms.)
  • 2010 — Jenola Googe Duke (Mrs. W.F)
  • 2011 — Kay Hawthorne (Mrs. Robert A.)
  • 2012 — Nancy L. Crawford
  • 2013 — Nell Wood McAnelly (Mrs. Robert)
  • 2014 — Mary Beth Chevalier (Mrs. Fred)
  • 2015 — Yolanda Dixon (Mrs. James)
  • 2016 — Jan Rhorer Breen (Mrs. Samson)

Mary Frey Eaton Community Service Award

  • 1999 — Colette Hutchings Dean (Mrs. John A. “Andy”)
  • 2000 — Janet Hilliard Pace (Mrs. Robert)
  • 2001 — Staci Deumite Duhe’ (Mrs. Craig)
  • 2002 — Tori Weatherbee Lyle (Mrs. Kevin)
  • 2003 — Kim Frischhertz Morgan (Mrs. Mark Lee)
  • 2004 — Lourdes Bencomo Kadair (Mrs. Jeffrey M.)
  • 2005 — Julie Woods Dickinson (Mrs. Travis)
  • 2006 — Dawn Cook Horn (Mrs. Stephen)
  • 2007 — Lisa Stolzenthaler Guarisco (Mrs. Luke)
  • 2008 — Summer Allison Steib
  • 2009 — Sara Cornell Abercromie (Mrs. Stewart)
  • 2010 — Brooke Barnett Reynolds (Mrs. Andrew)
  • 2011 — Erin Monroe Wesley (Mrs. Mitch)
  • 2012 — Gwen Chiniche Cotton (Mrs. R. Matthew)
  • 2013 — Audrey Miserendino Wascome (Mrs. Eric)
  • 2014 — Kathryn Mount (Mrs. Cliff)
  • 2015 — Kathryn Colvin Goodson (Mrs. Mark)
  • 2016  — Jessica Warner

Nita Sims Breazeale League Service Award

  • 1999 — Betsy Drew Harper (Mrs. Hank)
  • 2000 — Jeannie Frey Rhodes (Mrs. Craig)
  • 2001 — Liz Klimczak Harris (Mrs. Kevin)
  • 2002 — Ashley Fox Hunt (Mrs. Mark)
  • 2003 — Martha Miller Rome (Mrs. Jeff)
  • 2004 — Roxane Sims Voorhies (Mrs. Paul)
  • 2005 — Amy Groves Lowe (Mrs. David A.)
  • 2006 — Julia George Moore (Mrs. Tommy)
  • 2007 — Anita R. Bankston (Mrs. Ray “Chip”, III)
  • 2008 — Linda Reiser Gibson (Mrs. Benjamin)
  • 2009 — Karleen Joesph Green (Mrs. Reginald)
  • 2010 — Kristen Fiske Landry (Mrs. Kirk)
  • 2011 — Anne Williams (Mrs. Trey)
  • 2012 — Jessica Tate Gagliano
  • 2013 — Katie Culotta Shoriak (Mrs. Matthew)
  • 2014 — Kimberly Hardy LaMotte (Mrs. Lance)
  • 2015 — Elizabeth Laborde (Mrs. Fred)
  • 2016 — Norisha Kirts